Kas ir augsnes paraugu ņemšana?

Augsnes paraugu ņemšana ir process, kurā tiek ņemts neliels augsnes paraugs, kas pēc tam tiek nosūtīts uz laboratoriju, lai noteiktu barības vielu saturu. Augsni var arī pārbaudīt attiecībā uz ķīmiskajām, fizikālajām un bioloģiskajām īpašībām, kas ir būtiskas augu uzturam. Augu pamatbarošanai ir nepieciešamas barības vielas, piemēram, slāpeklis, fosfors un kālijs – augsnes paraugu ņemšana var noteikt arī augsnes pH līmeni līdzās humusa saturam, pieejamā kaļķa saturam, pilnīgam sēra saturam un kopējam CaCO3. Augsnes analīzi veic, ņemot augsnes paraugus un veicot laboratorijas testus, kam seko rezultātu interpretācija.


Kādas ir augsnes paraugu ņemšanas priekšrocības?

Augsnes paraugu ņemšanai ir vairākas galvenās priekšrocības, tostarp:

  • Pašlaik augsnē esošo pieejamo barības vielu līmeņa noteikšana. Tas var ļaut lauksaimniekam apsvērt iespēju pievienot augsnei vairāk barības vielu, kā arī precīzāk noteikt, kuras kultūras šajā konkrētajā augsnē dos vislabāko izaugsmi.
  • Precīzā lauksaimniecība balstās uz tādu praksi kā augsnes paraugu ņemšana, kas ļauj ražotājiem ņemt paraugus no atsevišķām lauka zonām, lai noteiktu tādus faktorus kā augsnes tips un topogrāfija, kā arī lai raksturotu barības vielu līmeni.
  • Režģa paraugu ņemšana ir viena no iecienītākajām augsnes paraugu ņemšanas un apsaimniekošanas metodēm, kas piedāvā samērā vienkāršu veidu, kā atvieglot darbību. Režģa paraugu ņemšanas laikā ņemtos paraugus pēc tam var izmantot, lai izveidotu karti, kurā ir ietverta augsnes testa vērtība.


Kā notiek augsnes paraugu ņemšana?

  • NEXT Field parasti veic augsnes paraugu ņemšanu, piekļūstot lauksaimniecības zemēm un laukiem ar kvadraciklu. Tas ļauj mums vienkāršāk izveidot zemes GPS augsnes karti, izmantojot mūsu satelīta vadīto rokas GPS ierīci, lai precīzi kartētu lauku. Tas ļauj attēlot kartē punktus, kur tiek iegūti paraugi, tas nodrošina patiesu augsnes attēlojumu.
  • Pēc tam mēs varam sniegt lauksaimniekam vai zemes īpašniekam detalizētu augsnes paraugu karti no apgabala. Šajā pārskatā ir iekļauts precīzs apsekotā lauka vai platību lielums.
  • Visi augsnes paraugi tiek nosūtīti uz sertificētu un neatkarīgu laboratoriju.


Kad ir labākais laiks augsnes paraugu ņemšanai?

Parasti augsnes paraugus var ņemt jebkurā laikā, taču var būt izdevīgāk tos ņemt stādīšanas kalendāra galvenajos datumos, lai Jūs varētu iepriekš sagatavot augsni. Ja paraugus ņemat atkārtoti, gadu no gada, ir svarīgi ņemt paraugus aptuveni vienā un tajā pašā gada laikā, lai iegūtu precīzākus rezultātus. Vasaras beigas vai agrs rudens parasti ir populārs laiks paraugu ņemšanai, jo tas dod laiku mainīt augsnes pH pirms kultūru stādīšanas.